آوریل 12, 2021

اینفوگرافی : منچستر سیتی – تاتنهام

به گزارش دومان تیپس، منچسترسیتی در ورزشگاه اتحاد در حالی میزبان تاتنهام خواهد بود که چند شب پیش همین این تیم خاطره تلخی در لیگ قهرمانان برای‌ منچستر سیتی رقم زد. من سیتی می‌خواهد در کورس قهرمانی از لیورپول سبقت بگیرد و تاتنهام هم نمی‌خواهد شانس حضور در لیگ قهرمانان 2020 را از دست بدهد. در بازی امروز خبری از VAR و تصمیم‌های جنجالی‌اش نخواهد بود چراکه هنوز اتحادیه فوتبال انگلیس به استفاده از این سیستم رضایت نداده است.

منچسترسیتی؛ مسیر قهرمانی
چند روز اخیر برای پپ گواردیولا و شاگردانش بسیار سخت گذشته است. با فصل خوبی که سپری کرده‌اندحداقل  انتظار داشتند وقتی ۴ گل در خانه به تاتنهام می‌زنند راهی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا شوند، اما ناباورانه حذف شدند و حالا دل به لیگ برتر و قهرمانی جام‌حذفی بسته‌اند.من سیتی هیچ‌گاه ۲ فصل متوالی در لیگ برتر قهرمان نشده و تکرار قهرمانی می‌تواند ناکامی اروپایی پپ را کمرنگ کند. یک بازی کمتر از لیورپول دارند و قطعاً رقیب‌شان در کورس قهرمانی چشم به دیدارشان برابر تاتنهام و شهرآورد منچستر دارد تا آن‌ها امتیاز از دست بدهند. در چند روز آینده تا حد زیادی تکلیف قهرمانی لیگ برتر مشخص خواهد شد. از طرفی بازیکنان سیتی برای اینکه انتقام بازی چند روز قبل و حذف از لیگ قهرمانان را از تاتنهام بگیرند، انگیزه‌شان برای دیدار لیگ برتر بیشتر شده است.

تاتنهام؛ سرشار از خاطره‌ها در منچسترسیتی
تاتنهام همان تیم همیشگی بود؛ بسیار زود از قهرمانی لیگ برتر جا ماند و در رقابت‌های حذفی هم کنار رفت تا باز هم مائوریسیو پوچتینو در کسب جام‌ها ناکام باشد، اما صبر کنید، واقعاً تاتنهام اسپرز شانس قهرمانی در لیگ قهرمانان را ندارد؟ تیم شمال لندنی را دست‌کم نگیرید. آن‌ها از آژاکس هم غیر پیشبینی تر بوده‌اند و شاید فینالیست شایسته این رقابت‌ها باشند. در هر صورت پوچتینو می‌داند برای صعود به لیگ قهرمانان فصل بعد نیاز به امتیاز بازی‌های بزرگ دارد چراکه ۳ تیم بزرگ آرسنال، چلسی و منچستریونایتد منتظر هستند جای آن‌ها را در جدول بگیرند. چند روز پیش تاتنهام در اتحاد جشن صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان را گرفت، اما این اتفاق با باخت رخ داد. «پوچ» نمی‌خواهد تیمش در لیگ برتر شهر منچستر را بدون امتیاز ترک کند. آن‌ها در ۷ بازی اخیر ۴ باخت داشته‌اند و همین شکست‌ها کمی کارشان را سخت تر کرده است.

آخرین جدال
چهارشنبه شب گذشته در دیداری دراماتیک منچسترسیتی ۴ بر ۳ از سد تاتنهام گذشت، اما تیمی که به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسید آن‌ها نبودند. استرلینگ (۲ مرتبه)، برناردو سیلوا و آگوئرو برای سیتی و سون (۲ مرتبه) و یورنته هم برای اسپرز گلزنی کردند.

آمار بازی
۴۳) در ۴۳ نبرد لیگ برتری منچسترسیتی و تاتنهام، سهم سیتیزن‌ها ۱۴ برد و سهم اسپرز ۲۳ برد بوده، در حالی که فقط ۶ بازی مساوی شده است.
۳) ۳ بازی آخر دو تیم در لیگ برتر انگلیس به سود منچسترسیتی به پایان رسیده است. بهترین رکورد سیتی برابر اسپرز ثبت ۴ برد متوالی بوده است.
یک) تاتنهام در ۸ بازی آخرش در ورزشگاه اتحاد فقط یک مرتبه پیروز شده و ۶ بازی را باخته است.
۲۵) هیچ‌کدام از ۲۵ بازی آخر منچسترسیتی در لیگ برتر مساوی نشده و از این تعداد ۲۱ بازی را برده‌اند. آخرین تساوی شاگردان گواردیولا برابر لیورپول بود.
۱۰) تاتنهام می‌تواند اولین تیم در لیگ برتر باشد که در یک فصل هر دو تیم منچستری را در این شهر شکست می‌دهد. آخرین تیمی که موفق شد هم یونایتد و هم سیتی را در خانه‌شان شکست دهد لیورپول در فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ بود.
۵) شاگردان پوچتینو بدون هری کین هم مشکلی نداشته‌اند و ۵ بازی آخرشان در لیگ برتر بدون این ستاره را برده‌اند. آخرین شکست‌شان بدون کین به اکتبر ۲۰۱۷ برابر منچستریونایتد برمی‌گردد.
۱۹) سیتیزن‌ها این فصل بیشترین امتیاز را از تیم‌های بیگ‌سیکس گرفته‌اند. آن‌ها در حالی به مرز ۱۹ امتیاز رسیده‌اند که اسپرز ۷ امتیاز کسب کرده و یونایتد فقط ۶ امتیاز در جدال با تیم‌های بیگ‌سیکس به دست آورده است.
۱۵۲) منچسترسیتی چند هفته مانده به پایان فصل در تمامی رقابت‌ها آمار خیره‌کننده ۱۵۲ گل زده را ثبت کرده است.
۲۰) سرخیو آگوئرو فقط یک گل دیگر برای ۲۰ گله شدن لازم دارد. مهاجم سیتی در صورتی که ۲۰ گل بزند دومین بازیکن تاریخ لیگ برتر پس از تیری آنری خواهد بود که در ۵ فصل متوالی بیش از ۲۰ گل به ثمر می‌رساند.
یک) مائوریسیو پوچتینو از ۵ حضور قبلی‌اش در ورزشگاه اتحاد فقط یک مرتبه طعم برد را چشیده است و ۳ بازی را باخته.

محرومان و مصدومان
کلودیو براوو و اولکساندر زینچنکو مصدوم هستند و امروز نمی‌توانند بازی کنند. خبر خوب برای تاتنهامی‌ها بازگشت دله اَلی است، در حالی که هری کین همچنان باید دور از میادین باشد. اریک دایر، سرژ اوریه و موسی سیسوکو هم دیگر مصدومان اسپرز هستند. شرایط اریک لاملا و هری وینکس هم مشخص نیست و شاید به بازی امروز هم نرسند.

ترکیب احتمالی
منچسترسیتی: ادرسون، واکر، استونز، اوتامندی، دلف، دبروین، فرناندوینیو، داوید سیلوا، استرلینگ، سانه و ژسوس
تاتنهام: یوریس، واکر پترس، داوینسون، ورتونگن، دیویس، اَلی، وانیاما، سون، اریکسن، لوکاس و یورنته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *